Кубок Одеси – 2018. Фінал Ukrainian orienteering league – RunStyle
27 August 2018

Кубок Одеси – 2018. Фінал Ukrainian orienteering league

Чотири роки поспіль Одеса запрошує до себе шанувальників спортивного орієнтування на 3-денні спринтерські старти «Кубок Одеси». Першочергово, організатори не планували зосереджуватися лише на спринтах, однак натиск учасників, атмосфера міста та вплив моря не залишив їм шансів 😉

Ідеально поєднати відпочинок, змагання і навіть тренувальний процес можна! Вам варто лише приїхати в серпні до Одеси 😉 Перед стартом змагань, організатори дають можливість пройти міні-тренувальний збір, де пропонують 2 тренування на день зі спринтерськими дистанціями різної складності. Ваше завдання – лише прокинутися вранці та не загуляти ввечері 😉

Не зважаючи на те, що це морське місто надзвичайно розслабляє, цьогоріч розгорнулася гарна змагальна боротьба. І не лише за кубок Одеси! А також, за перші нагороди Ukrainian orienteering league. Про все це читайте далі…

Доволі сильний склад чоловічої елітної групи дозволив нам спостерігати зміну лідерів практично кожного дня.

Перший спринт показав, що переможець Lion Cup 2018 націлений не віддати перемогу і на цих стартах. Олексій Савченко «вирвав» всього лише одну секунду в Сударєва Олексія, який повернувся на арену спортивного орієнтування саме на домашніх стартах.

Ще 11 секунд золотому та срібному призеру поступився Бабич Сергій, який цим самим закріпився на третій позиції. Однак, на змаганнях, залік яких підбивається за сумою 3-х днів, чітко окреслювати призерів першого дня не має сенсу. У боротьбу можуть втрутитися як мінімум перша 5-ка спортсменів! Цю п’ятірку замкнули Гичко Віталій та Балась Максим.

У дівчат, боротьба склалась не менш запеклою. Олена Федорова «задала темп» на перший старт, вигравши 10 секунд у киянки Марії Тимощук. Третьою стала Юлія Карпенко, яка лише нещодавно перемогла на спринтерській дистанції Lion Cup 2018. Трохи далі за трійкою призерок зупинилися Єфименко Анна та Гуценко Ліза.

Спринтерська дистанція не пробачає помилок. Це показав другий день змагань «Кубок Одеси».

Олексій Савченко впевнено здолав дистанцію та закріпився на першому місці у загальному заліку за сумою днів. На друге місце цієї дистанції вийшов Сергій Бабич, а третє – посів Максим Балась. Олексій Сударєв, помилявшись на дистанції, не зміг потрапити в трійку призерів другого дня змагань та став 5-им.

Ще один кандидат на гарний виступ – Гичко Віталій – був дискваліфікованим та, на жаль, вже не зможе боротися за перемогу по сумі всіх стартів.

У дівчат не сталося змін на першому місці. Олена Федорова знову впевнено завоювала золото, вигравши у Юлії Карпенко 20 секунд. Третьою в другий змагальний день стала Тетяна Давиденко. То ж цього дня, Leo-Team заполонили весь жіночий п’єдестал!

Все найцікавіше, як завжди залишається на останній день змагань! Лідери не піддалися на провокації Одеси  і продовжили запеклу боротьбу 😉

Сударєв Олексій таки зміг скласти конкуренцію лідеру попередніх двох днів та виборов перше місце на останній дистанції «Кубка Одеси». Олексій Савченко не випав поза трійку призерів та посів друге місце. Гичко Віталій впевнено посів третю позицію. А призер попередніх днів – Бабич Сергій трішки опустився на 5 місце.

У жінок, Карпенко Юлія зібрала всі сили та перемогла в останній день змагань, вигравши всього 6 секунд у переможниці двох попередніх стартів – Федорової Олени. Третє місце посіла Геращенко Діанора. Впевнена призерка попередніх днів Тимощук Марія опустилася на 4 позицію у протоколі останнього старту.

Однак, переможці та призери змагань «Кубок Одеси» визначаються за сумою балів 3-х стартів, а тому «золотим» переможцем у групі Ч-21Е став Савченко Олексій, друге місце виборов Сударєв Олексій, а бронзову нагороду отримав Бабич Сергій. В групі Ж-21Е перемогла Федорова Олена. Срібною призеркою стала Карпенко Юлія, а бронзовою – Тимощук Марія.

До речі, кубок перестав бути перехідним і тепер назавжди залишиться у переможців!

Вибрати найкращий день змагань завжди складно, однак, як зізнався нам Олексій Савченко – остання дистанція йому сподобалась найбільше.

  • Думаю, что сегодняшний, последний день интереснее всего потому, что была смена карты и ты не знал, что тебя дальше ожидает. И когда ты переворачиваешь на новую дистанцию, сначала начинаешь, то нужно быстренько вычитывать новые варианти и как-бы тебя опять ждет что-то новое.

Чи були якісь нюанси, коли тобі не вдалося зробити те, що задумав на дистанції?

  • Да, нюансы были. В принципе, сегодня было две ошибки (в сумме секунд на 30). Для спринта это очень много. Одна была грубая ошибка, в парке, когда я не понял ситуацию, пришлось остановиться читать карту.

Чи було цікаво  боротися в групі?

  • Да! Вот в первый день была борьба (у нас всего одна секунда разрыва между первым и вторым). Тоесть, очень интересно. Второй день ребята тоже очень хорошо бежали и сегодня я чуть-чуть подкачал. Ну класно, очень класно.

А, от головний суддя змагань – Михайло Тесленко, «вилив нам душу» і сказав, що за тиждень до змагань обіцяв більше ніколи їх не проводити. Але не переживайте 😉 У всіх організаторів таке буває і швидко проходить!

  • Соревнования прошли довольно просто и я в шоке;)

Минулого року було трішки більше учасників. Чи очікував невеликий спад цього року?

  • Ну, было ожидаемо, что будет менше. Паралельно Чемпионат Европы по рогейну, много учасников поехали в Черновцы.

Чи вже народжувалися якісь плани по картах на наступний рік?

  • Честно говоря, где проводить именно по картам – вообще не знаю. Надо искать, думать. В этом году, из-за нехватки времени у меня, подготовка вышла очень быстрая, но вроде-как всё болем-менее без особых проблем прошло.

(до речі, яка Ваша думка? Пишіть нам в коментарях!)

Якщо в наступному році Ліга продовжить своє орієнтування, то «Кубок Одеси» буде включений в неї?

  • Ну, думаю да. Здесь уже банер, мы там есть на нем 😉

Можливо плануєш активно пробігти якісь старти осінню вже в якості учасника?

  • Дело в том, что на спринтерском чемпионате (пройде в Луцьку наприкінці вересня) выступаю как инспектор, видел все карты, поэтому скорее всего пробегу там вне зачёта. Вот думаю, что на Кубок Онищука я все-таки попаду в качестве участника!

Як ми вже згадували вище, в Одесі розігрувалися перші нагороди Ukrainian orienteering league!

Нагадуємо, що це таке;)

Ukrainian orienteering league першочергово створена як багатоетапні «змагання» серед клубів спортивного орієнтування України. Однак, положення також передбачає особисту першість. До Ліги входять 10 дистанцій в рамках 4-х змагань: Решетилівська весна, KYIV CITY RACE, Відкритий кубок Львова LION CUP та Кубок Одеси.

У командному заліку місце клубу визначалося за сумою балів учасників команди (клубу) у всіх вікових групах, після завершення всіх етапів Ліги. До заліку враховувалися до 25 кращих особистих результатів учасників команди (клубу) по кожному етапу Ліги.

Місце спортсмена в особистому заліку Ліги визначалося по 8 кращих результатах з 10, набраних на етапах Ліги.

Переможцями клубного заліку стали:

1 місце – клуб «Север» (Київ)

2 місце – Odessa Team (Одеса)

3 місце – Лідер-тур (Київ)

Повні результати Ukrainian orienteering league можна переглянути за посиланням.

Усі результати змагань можна переглянути на офіційному сайті, або на сторінці змагань у Facebook. Там же, шукайте фото та пишіть свої відгуки! Знайте, що організаторам важливо їх почути.

«Кубок Одеси» завжди закінчує змагально-відпочинкове літо та розпочинає другу частину сезону! Вже зовсім скоро в Луцьку відбудеться Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на спринтерських дистанціях. І ми там будемо та про все Вам розкажемо.

До зустрічі!

Leave a comment