Відкритий Кубок Львова зі спортивного орієнтування LionCup 2018 – RunStyle
15 Серпня 2018

Відкритий Кубок Львова зі спортивного орієнтування LionCup 2018

Не бігом єдиним! Однак, не без бігу;)

Портал Runstyle слідкує не лише за «королевою» спорту і починає відкривати для Вас нове у спортивному житті.

3 – 5 серпня 2018 року в місті Львові та на його околицях відбувся Відкритий Кубок Львова зі спортивного орієнтування (а, в народі – “LionCup”).

Спортивне орієнтування — вид спорту (зароджений у Швеції), суть якого полягає в орієнтуванні на місцевості за допомогою карти та компаса та найшвидшого знаходження заданих контрольних пунктів.

На трьох дистанціях Відкритого Кубка Львова змагалися більше 400 спортсменів з усіх куточків України, а також гості з Білорусі та Молдови. Ці старти проходили вже вп’яте і, як стверджують організатори, точно не востаннє!

Цьогоріч, учасникам пропонували подолати середню, подовжену та спринтерську дистанції.

Середня дистанція проходила на території Регіонального ландшафтного парку «Знесіння» та вимагала від спортсменів силового бігу (адже рельєф парку не дозволяє розслабитися), а також високої технічної майстерності.

До слова, цю та інші дистанції планував Олександр Кратов – відомий у спортивному орієнтуванні майстер середньої дистанції і просто чудовий спортсмен, який вже не вперше допомагає організаторам Кубка у плануванні.

Орієнтувальники змагалися у 22-х вікових групах, однак традиційно  активно боролися за призові місця учасники з двох елітних груп – Ч, Ж-21Е.

У жіночій еліті лише 2 секунди розділили першу та другу позицію. Їх посіли Геращенко Діанора та Федосєєва Ганна відповідно. На третьому місці – Цивільська Фея, яка лише нещодавно виступала на юнацьких та юніорських стартах міжнародного рівня!

Чоловіча еліта так розділила між собою три призові місця першого дня: Гичко Віталій не дав шансу жодному із суперників та посів першу позицію, Фомічев Іван та Савченко Олексій  розділили між собою друге і третє місця відповідно.

Подовжену дистанцію спортсмени долали на околиці Львова, ближче до лісових масивів Брюховичів на новій карті «Голоско». Знову ж таки непростий рельєф, спека та технічна складність дистанцій змогла підкосити не одного лідера попереднього дня змагань.

Так, Мельник Яна змогла «вирвати» перемогу в своєї одноклубниці Федосєєвої Ганни з перевагою всього 38 секунд. Третю позицію посіла Геращенко Діанора, яка цим самим змогла закріпитися на третьому місці за сумою двох днів змагань. Однак, що більше цікаво, розриви між 2-4 місцями були достатньо незначними, тому все мало вирішитися в останній день змагань.

Така ж ситуація і в чоловіків. Савченко Олексій взяв «матч-реванш» попереднього дня і зумів виграти подовжену дистанцію з чималим відривом, що дозволило йому наблизитися до лідера за сумою двох днів. Фомічев Анатолій (Молдова) перейняв естафету в свого брата Івана та посів другу позицію на подовженій дистанції. А третє місце посів Мельник Тарас, який тепер за сумою 2-х днів посідав 4 місце та програвав лише 7 сотих бала третьому призеру.

На останній день змагань традиційно покладено спринтерську дистанцію! Цього року, організатори відшукали новий цікавий район для змагань, нарешті давши відпочинок центральній частині Львова. Далеко не гіршою від площі Ринок та її околиць виявилась територія Медичного, Ветеринарного університетів та Обласної лікарні. І навіть у фінальний, спринтерський день, учасники не мали шансів відпочити та побігати без набору висоти!

Цього дня, у жіночій еліті всі три призові місця посіли «нові» імена у порівнянні з попередніми днями. Перемогла Карпенко Юлія, друге місце посіла Калініченко Ганна, а третє місце – Єфименко Анна. На жаль, дівчата не змогли втрутитися у боротьбу за призові місця по сумі 3-х днів. Переможницею Lion Cup – 2018 стала Мельник Яна, яка виграла у другої призерки – Федосєєвої Ганни всього 38 сотих бала!  А на третю позицію за рахунок стабільності протягом змагань вийшла Цивільська Фея!

У чоловічій еліті перемогу за сумою 3-х днів здобув Савченко Олексій, друге місце посів Гичко Віталій, а третю позицію – Фомічев Анатолій. Варто відзначити, що 4 та 5 місця посіли ще двоє братів Фомічевих – Василь та Іван, які вже не вперше відвідують Кубок.

Всі результати, спліти, карти та фотографії можна переглянути на офіційному сайті змагань: http://lioncup.com.ua/

Нововведенням Lion Cup – 2018 стало використання електронної безконтактної відмітки AIR+ у спортсменів елітних груп (Ч, Ж-21Е). Це дозволяє заощадити чимало часу на дистанції, а особливо на спринтерській, де кожна секунда на вагу золота. Можливо, через деякий час, всі учасники змагань зможуть випробувати переваги безконтактної відмітки!

Також, приємно відзначити, що кількість діток з батьками, які долали свої дистанції в групі KIDS зросла з попереднім роком у 2 рази! Якщо така тенденція продовжиться, то вже наступного року на Відкритому Кубку Львова група KIDS стане одна з найбільш чисельних.

Постійно хочеться по гарячих слідах брати інтерв’ю в учасників змагань, однак через брак часу це не завжди можливо. Тому, усіх читачів-орієнтувальників (які брали участь у змаганнях) просимо писати свої відгуки, враження про старти у коментарях до публікації. Це стане своєрідним «інтерв’ю» у кожного з Вас і поштовхом до того, щоб все нові й нові спортсмени долучалися до Відкритого Кубка Львова зі спортивного орієнтування!