Як спланувати осінню частину бігового сезону? – RunStyle
01 Червня 2020

Як спланувати осінню частину бігового сезону?

Скасовані забіги, даремна підготовка взимку… Всім болить, але не думайте так 😉

Якщо ви сумлінно працювали взимку над своєю фізичною формою то є простий рецепт, як її зберегти, використати і потім ще й покращити.

Розповідаємо, що для цього потрібно зробити.

1. Встановіть ціль. На даний момент актуально встановити ціль на середину осені. Виберіть щось серед забігів, які плануються. Не зважайте на те, відбудеться він офіційно чи доведеться самостійно долати дистанцію. Стартуйте за будь-яких умов!

2. Додайте проміжні цілі. Результату важко досягнути без контролю. Додайте 1-2 контрольних забіги для перевірки вашого фізичного стану. Можливо, доведеться щось відкоригувати у тренуваннях: відпочити, додати об’єму, збільшити чи зменшити інтенсивність. Тож…

3. Будьте гнучкими! Бігуну-аматору не потрібно розписувати план на кілька місяців вперед і строго його дотримуватися будь-якою ціною. Подбайте про здоров’я і здорове відношення до того, що ви робите. Коригуйте тренування залежно від самопочуття та результатів.

4. Використайте літо правильно! Найбільш важливий пункт! Ні, це не про пляжний відпочинок 😉

Літо – це таке ж міжсезоння, як і зима. Не зважаючи на те, що весною ми не стартували, використайте цей період так само, як за звичайних умов.

— Відпочиньте після весни (якщо ви все ж робили контрольні старти та важкі тренування). Достатньо до 10 днів, щоб знову наповнитися силами!

— Згадайте про спеціальну бігову роботу, довгі повільні кроси по грунту, піску чи гірках, силові вправи та стретчінг. Використайте цей «базовий» період для зміцнення тіла та формування основи. Все майже, як взимку.

— Протестуйте свою фізичну форму після «літа», щоб мати від чого відштовхуватися на тренуваннях. Потім, розпочніть поступово розганятися до старту бажаного забігу. Саме час згадати про спеціальну «роботу» на стадіоні! Зменшити об’єм та збільшити швидкість.

— Пам’ятайте про відновлення: масаж, сауна, стретчінг, холодні ванни. Все, що дозволяє вам час, фінанси чи бажання. Бігуну-аматору достатньо сауни чи масажу 1 раз на тиждень, а холодні ванни можна організувати вдома.

5. Слухайте себе. Або тренера, якщо він у вас є;) Спробуйте втриматися від спокуси реєструватися на всі-всі осінні забіги, тренуйтеся регулярно, але свідомо і тоді обов’язково з’являться результати!

Вперед!

А ще прочитайте, які 8 речей потрібно спробувати в міжсезоння 😉

 

Залишити коментар