Винний Marathon du Medoc – 42 кілометри щастя! – RunStyle
22 March 2018

Винний Marathon du Medoc – 42 кілометри щастя!

Кожного року, в другу неділю вересня тисячі поціновувачів вина приїжджають в один із найбільших виноробних регіонів світу – Бордо. Проте крім вина їх цікавить ще й унікальний марафон. Цей забіг об’єднує дві, на перший погляд, непоєднувані речі – спорт та алкоголь. Поєднати винний фестиваль, екскурсії старовинними замками (шато) та забіг на марафонській дистанції було справжньою маркетинговою знахідною організаторів. Ці декілька вересневих днів у Бордо кличуть людей із усієї Франції та й усього світу.

Реєстрація учасників на марафон проходить на сайті www.marathondumedoc.com та відкривається на початку року. Ліміт у 8000 учасників набирається дуже швидко, всього за кілька днів. Тому якщо ви хочете взяти участь – не проґавте відкриття реєстрації. Стартовий внесок в середньому коливається від 30 до 100 євро, що не є дорого, враховуючи асортимент та якість вин, які ви можете покуштувати на дистанції та емоцій що отримаєте під час участі. Потрібно також врахувати, що Бордо є дуже популярним туристичним регіоном тому про бронювання готелі та квитки потрібно подбати дуже завчасно.

У переддень змагань замість традиційної Pasta Party у найкрасивішому шато Ducru-Beaucaillouза  за додаткову плату влаштовується справжня вечеря. Основною ціллю тут не «завантаження» вуглеводами – усі просто отримують задоволення від прекрасної французької кухні та регіональних вин. EXPO  також не є традиційним. Тут ви не знайдете безліч наметів виробників одягу чи взуття. Організатори обмежуються видачею стартових пакетів, номерів та чіпів.

Учасникам рекомендують ретельно відмітити на карті маршруту виданій організаторами в яких саме замках ви плануєте випити подвійну порцію вина. Але все ж не варто забувати, що температура у 25 градусів і вище не сприяє надмірному вживанню алкоголю. Але є умільці, які під час забігу можуть відвідати у середньому 20 замків із «пунктами харчування».

Фіксація часу чіповою системою є досить умовною, так як зрозуміло, що організатори у регіоні Медок не ставлять за ціль конкурувати із найшвидшими марафонами у Нью Йорку, Берліні або Чікаго. Медок точно не претендує на рекорд світу на своєму маршруті. У винному марафоні ціль одна – скуштувати найсмачніші шедеври виноробів регіону Бордо, а також відчути гордість місцевих мешканців за свої виноградники, замки.

На старт змагань у місті Пойяк, в околицях якого найбільше ексклюзивних винних замків у цьому регіоні, виходять в основному не наймолодші марафонці. Середній вік бігунів – 40 років. Команди марафонців відрізняються оригінальними костюмами на яких можна побачити символіку їхніх винних компаній.

У цьому забігу можна забути про традиційний спортивний одяг та взуття – вони просто будуть дуже блідими на фоні загального маскараду. Бігуни спеціально до марафону готують оригінальні костюми. Фантазія учасників тут дає справжню волю!

Як і на усіх класичних марафонах кожні 3-4 кілометри на трасі встановленні пункти харчування. Проте ізотонічних напоїв та енергетичних гелів ви тут не знайдете. Французи залишаються французами й тут. Для перекусу організатори пропонують буженину, устриці, сири та паштети із гусячої печінки. І звісно, найголовніше – дегустація вина. Правда на двадцятому кілометрі ця дегустація зводиться до невеличких ковтків. Але ви можете прихопити із собою етикетку і вже на фініші, із свіжими силами випити вина яке собі вподобали.

Справжня перлина марафону – це замки Бордо. Ви маєте прекрасну можливість оглянути їх, відчути справжню велич та аристократичний дух. Деякі винні замки мають замовлення на вина на багато років вперед, тому не мають змоги пригощати марафонців. Але більшість chateau зустрічають марафонців не лише солідним асортиментом вин для дегустації, а й музичними виступами. Вздовж траси виступають рок-гурти, хори, звучить прекрасна класична музика.

На фініші усіх крім класичної медалі фінішера чекає пляшка вина хорошого врожаю у оригінальній дерев’яній коробці. Переможець отримує також унікальний приз – кількість вина, яка дорівнює вазі чемпіона. Враховуючи цінність вин Бордо це дуже дорогий приз! Marathon du Medoc це справжнє свято смаку, спорту та вина!

 

Leave a comment