Sky-вихідні від Ukrainian Trail League – RunStyle
21 August 2018

Sky-вихідні від Ukrainian Trail League

18 серпня 2018 фінішував четвертий Chornohora Sky Marathon.

Починаючи з 2017 року Chornohora Sky Marathon стає частиною серії Ukrainian Trail League, а також офіційно сертифікованою ITRA (International Trail Running Association).

Прохання організаторів, спортсменів та вболівальників вмовили небесну канцелярію вгамувати примхливу гірську погоду. Чудова бігова погода посприяла новим рекордам на sky-марафоні.
Першими на старт вийшли 214 сміливців, що долали основну дистанцію змагань – близько 60 кілометрів через усі 6 двохтисячників Чорногірського хребта.
За ними стартували спортсмени на дистанцію 23 кілометри, які підкорювали гору Петрос і спускалися до села Кваси в базовий табір змагань.
І поки бігуни по-трохи фінішували Sky-Race , інших лише чекала основна частина 60-кілометрової дистанції.

Титулований Сергій Попов впевнено взяв лідерство на дистанції Sky-марафону та не дав шансу іншим суперникам поборотися зі собою. Тим самим, він встановив новий рекорд забігу, піднявши планку до 6 год 12 хв 15 сек (у порівнянні з попереднім рекордом 6:21:35 від Василя Боднарука).

Однак, здається, вся увага FB-спільноти Chornohora Sky Marathon була прикута до нещодавньої переможниці Boyko Trail, достатньо молодого, але вже гучного імені в українському трейлі – Поліни Захарової. Своїм абсолютним виграшем Boyko Trail вона змусила запереживати перед Chornohora Sky Marathon не лише суперниць, а й суперників 😉
І недаремно! Виклавшись наповну, Поліна показала просто неперевершений час – 6:56:05 і стала п’ятою (!) в абсолюті на дистанції 60 кілометрів! А шостою в абсолюті стала срібна призерка серед жінок – Тарасова Юлія, яка також змогла скласти серйозну конкуренцію чоловікам!

На трасі Chornohora Sky Race (23 км) також не обійшлося без рекордів! Олександр Ченікало, який вже потроху стає визнаним «спринтером» гірських забігів, знову «взяв гору» над Петросом та мало не розміняв 2 години на цій дистанції. І розповів нам, чому таки не розміняв;)

– В першу чергу, хотів пробігти ці змагання, бо чув багато відгуків позитивних. З приводу проходження траси, то я половину траси знав, бо бігав Говерлу- рейс ( частина траси повторюється). Біглось нормально, але бувало і легше. Коли дізнався про рекорд траси, то хотів його побити, задумав зразу з двох годин. Але не втримався перед ранковими краєвидами , тому зупинився по фотографуватися + був змушений зупинитись на КП, щоб набрати води та їжі для подальшої проходження дистанції. Тому, втратив 4-5 хв, але перед фінішем хотів надолужити втрачений час і не вийшло…)Від суперників зразу пішов у відрив, бо хотів, знову ж таки, поставити рекорд траси.
Організація супер, розмітка також. На разі, для мене – це найкращий трейл, конкурентом якому може бути тільки Fun karpaty trail. Тому наступного року планую обов’язково прийняти у участь в обох!

Дівчата впевнено подолали дистанцію 23 кілометри та фінішували з невеликими розривами одна від одної.
Переможниця Chornohora Sky Race – Інна Коваленко розповіла нам, як долалася дистанція та які перешкоди зустріла на шляху.

Чи готувалися цільово до Chornohora Sky Racе?

Взагалі, я завжди до чогось готуюсь . Але стосовно Чорногори до останнього вагалася: бігти коротку дистанцію 23 км чи довгу 60 км. В тому році я бігла 60 км і посіла 3 місце, тому дуже хотілося покращити час і результат. Але через два тижні у мене запланований старт на Spartan Race Ultra у Словаччині. Також я вже зробила в цьому році два старти в малій лізі UTL і зараз посідаю перше місце в загальному заліку. Саме ці фактори і обумовили вибір короткої дистанції.

З Вами бігли доволі сильні суперниці. Чи продумували тактику забігу? Розраховували на перемогу? Чи готувалися до “фінішних” розбірок?)

Якщо чесно, я не дуже слідкую за результатами суперниць, бо в мене завжди не вистачає часу. Для мене важливо показати результат, на який я готова на кожному конкретному старті. Бо важко спрогнозувати, як будуть готові суперниці. Я розуміла, що легкої прогулянки не буде, вважаючи те, що взагалі не дуже люблю такі короткі трейли. Я планувала потрапити в трійку, тому стратегія була дуже простою: відпрацювати всю дистанцію.

Як загалом проходила дистанція (де було найважче, найлегше). Якими були останні кілометри?

Загалом дистанція складалася для мене з двох частин: це 8 км від старту до вершини Петроса і потім спуск до фінішу. Розпочала я дистанцію десь на четвертому місці, потім навіть трохи була п’ятою. Але коли почалася частина з набором висоти, то я обігнала трьох суперниць і підкоряла Петрос вже на другій позиції. Перше місце я тримала в полі зору, тому завжди залишалася вірогідність фінішних розбірок. Після Петросу я досить технічно відпрацювала спуск і скоротила дистанцію до мінімуму. Потім була доволі рівна частина, яку я дуже не люблю. Але я помітила, що суперниці теж не солодко і вирішила, що треба йти ва-банк. Це було десь за 6 кілометрів до фінішу. Обігнавши, необхідно ще було втримати лідерство, тож останні кілометри довелося бігти на межі.

Відео фінішу змусило людей трохи понервувати. Чи коли-небудь вже доходило до такого стану? Як зараз почуваєтесь?

Такого фінішу в мене ще не було. Я не планувала на цьому старті виходити за рамки можливого. Але коли я бачу, що можу перемогти, то таке відчуття, що вимикаються усі стопи. Мені було важко на останніх кілометрах, але не уявляла, що до такого ступеню. Зараз мені набагато краще. Я дуже вдячна всім небайдужим людям, які допомогли мені після фінішу прийти в себе.

Загалом, трійки призерів на кожній з дистанцій виглядають так:

Chornohora Sky Marathon (60 км)
Чоловіки
1 місце: Сергій Попов – 6:12:15.
2 місце: Борисенко Олексій – 6:27:15
3 місце: Сапіга Сергій – 6:50:47
Жінки
1 місце: Захарова Поліна – 6:56:05
2 місце: Тарасова Юлія – 6:58:21
3 місце: Яцук Олена – 7:53:58

Chornohora Sky Race (23 км)
Чоловіки
1 місце: Ченікало Олександр- 2:00:58
2 місце: Макарук Валерій – 2:08:51
3 місце: Чуранов Андрій – 2:13:29
Жінки
1 місце: Коваленко Інна – 2:40:35
2 місце: Петрова Оксана – 2:44:27
3 місце: Мінарченко Наталія – 2:47:55

Всі результати можна переглянути на офіційному сайті змагань: http://chornohoraskymarathon.com.ua/ua/

Багато фото, відгуків та змагальних перипетій можна проглянути у мережі ФБ: https://www.facebook.com/chornohoraskymarathon/

Організаторам ніколи відпочивати, адже вже 11 листопада стартує Wet Hills – четвертий забіг Ukrainian Trail League! “Дністровський каньон та Подільські Товтри — місця що не лишають байдужими тих, хто туди потрапляє” – так кажуть організатори. І ми їм віримо;)

Дистанції: – Dnister Fun 10K, – Dirty Trail 18K, – Wet Hills 42 км

Сайт: http://ukrainiantrailleague.com.ua/wet-hills/

Leave a comment