Півмарафонів багато, але «файний» – тільки у Тернополі! – RunStyle
28 July 2018

Півмарафонів багато, але «файний» – тільки у Тернополі!

Літо чудовий час для відпочинку після весняних забігів і підготовка до осінніх забігів. А якщо Ви бажаєте поєднати відпочинок і підготовку то обов’язково потрібно зареєструватися на найочікуваніший літній старт Ternopil Half Marathon у файному місті Тернополі.

Тернопільський півмарафон цього літа відбувся вдруге. Організатор – Роман Задорожний, завдяки йому і його команді півмарафон має стрімкий організаційний розвиток. Реєстрація відбувалася електронним шляхом ,день перед забігом і в день старту .Тож всі мали можливість ще дозареєструватися. Цього року бігова подія зібрала приблизно 500 професіоналів та любителів із всієї України і не тільки. Дистанції було передбачено :для дорослих 21 км, 10 км, 5 км і для найменших учасників 100 м, 500м, 1000м. Крім того, в рамках заходу працювало марафонське містечко, що розважало гостей заходу численними аніматорами, фото-зоною, музичним супроводом, спортивною ярмаркою, яке розміщувалося на Театральній площі. Це головна міська площа і є однією з прогулянкових зон міста.

Найяскравіший старт Західної України для професіоналів і любителів розпочався із розминки загальнодоступних вправ тривалістю до 10 хв. Вона є обов’язковою стадією забігу,яка допомагає швидко підняти тонус і настрій, відчути бадьорість і силу тіла і духу і, звичайно ж, зарядитися позитивною енергією.Проводити розминку для бігунів допомагала професійний тренер із місцевого фітнес-клубу.Загальнодоступні вправи для розминки, які не мають протипоказань, навпаки, знижують травмо небезпечність на наступних складніших і напружених фізичних етапах тренування, невибагливі ні до часу, ні до умов.

Тернопільський півмарафон має унікальну трасу ,гарні краєвиди і чисте повітря і півмарафонці мають можливість долати дистанцію навколо відомого та мальовничого Тернопільського ставу, який є серцем міста.Це не лише місце, де можна відпочити та розважитися, але й культурна та історична пам’ятка.

Перший старт на 21 км відбувся на 9 год ранку одразу після розминки. Потім через 10 хв розпочався старт на менші дистанції 10 км і 5 км. Діти стартуваи пізніше ,а група підтримки мала можливість вболівати за бігунів біля старту та впродовжу всього маршруту. А він складався із двох кіл навколо Тернопільського озера. Півмарафонці мали можливість поєднати забіг із красивими краєвидами. Протягом всієї дистанції були присутні волонтери, швидка допомога, зона харчування, а найголовніше на дистанції допомагали іншим бігунам добігти до фінішу запрошені досвідчені бігуни-пейсмейкери. Їх можна було розпізнати за яскравою футболкою і кулькою із часом подолання дистанціїї.

Півмарафонці розпочали старт на Театральній площі. Далі іх шлях продовжився по бульвару Тараса Шевченка, Руська, набережна на вулиці Білецькій, вул. Дружби, с. Біла (від вулиці Стефаника до вулиці Крушельницької), заозерна дорога, Дальній пляж, вулиця Яблунева, Надставна церква, Руська, бульвар Шевченка, а потім повернулися на Театральний майдан.

На півмарафоні був присутній абсолютний грошовий приз: з першого по п’яте місце (відповідно як і для чоловічої так і для жіночої категорії). Для 10 км і 5 км нагороджувалися 1 по 3 місце.

Відрізняється півмарафон у Тернополі від інших спортивних заходів тим, що кожен учасник, який зареєструється і фінішує на будь якій дистанції, обов’язково отримає пам’ятну медаль, яку виготовлять спеціально під цей захід. На дитячих забігах також.

Ternopil Half Marathon являється класичним півмарафоном, завдяки рівній асфальтованій трасі. Всім бажаючим гарно провести час і взяти відмінний результат потрібно реєструватися на найочікуваніший півмарафон літа в наступних сезонах. В Україні півмарафонів є багато, але «файний» – тільки Ternopil Half Marathon!

Головною метою півмарафону є залучити жителів та гостей міста до здорового способу життя, популяризувати активний відпочинок та Тернопіль серед туристів та спортсменів з інших міст України і з-за кордону.

– Микола Таран.

Leave a comment