Чи можна тренуватися із застудою? – RunStyle
02 Жовтня 2019

Чи можна тренуватися із застудою?

«Погано почуваюсь?  Піду на тренування!», – або коротка історія про те, як змусити організм «стресувати» під час застуди.

Здавалось би, тренування завжди покращує настрій та самопочуття. То ж коли Ви прихопили вірус чи легко застудилися, не варто відмовляти собі у пробіжці чи «роботі» на стадіоні.
Та чи правда це?

У більшості випадків лікарі не рекомендують навантажувати організм НАВІТЬ під час легкої застуди. Не кажучи вже про серйозніший вірус. Тренування під час хвороби здебільшого тільки погіршують самопочуття. Сильні фізичні навантаження сприяють зменшенню кількості лейкоцитів у крові (а тим самим погіршенню опірності організму до вірусів) і збільшенню кількості гормону кортизолу (стресу). В організмі починають виникати збої, які не дають ефективно боротися з вірусами.

Звісно ж не всіх переконають поради лікарів. Багато бігунів відчувають полегшення симптомів застуди після бігу. Кожен організм – індивідуальний, а тому, якщо Ви відчуваєте сили та потребу в легкій пробіжці – вперед!

Якщо симптоми Вашої застуди вище горла – можливо легка пробіжка Вам не зашкодить. Однак:

  • Скоротіть тривалість пробіжки та перебування після неї на вулиці.
  • Виключіть з тренувального процесу інтенсивні навантаження.
  • Не бійтесь зупинити тренування, якщо Ви почуваєтесь погано.

Якщо симптоми Вашої застуди нижче горла (а особливо, якщо вже почався біль у горлі, кашель, біль у м’язах) – дайте організму 5-7 днів (а за потреби – 10 днів) на відпочинок та відновлення.

Погодьтеся, краще відпочити тиждень та з новими силами розпочати тренування, ніж місяцями лікувати ускладнення, від яких найчастіше страждають серце, суглоби та наші нирки.

Виберіть для себе шлях, який допоможе Вам якнайшвидше одужати, навіть якщо Вам доведеться провести цілий день лежачи на ліжку;)

Будьте здорові!

____________________________________________________________________________

Саме час згадати про вітаміни! Читайте тут.

Залишити коментар