Race Nation – перевірка тіла і духу на міцність! – RunStyle
29 Серпня 2018

Race Nation – перевірка тіла і духу на міцність!

«Ще декілька днів назад думала – я більше не поїду на #Racenation, роблю перерву, але в мене багато вірять…і я не підведу» (с)

Знайомі слова для кожного, хто хоча б раз брав участь у змаганнях. І неважливо, чи це змагання з бігу по шосе, гірського бігу, тріатлону, плавання, чи забіг з перешкодами.

Є люди, які не так давно відкрили для себе забіги з перешкодами, проте вже є активними їх учасниками, а також і призерами!

Анастасія Коханчук – керівник ГО «ZTrun» (м. Житомир).

  • Своєю основною і улюбленою дистанцією вважає 5 км.
  • PB  на 5 км – 21.17
  • Бронзова призерка забігу Run like girl (м. Київ), Ternopil Half marathon (5 км), Race Nation (Київ) та переможниця забігу Love Run (Київ).

Анастасіє, розкажи кілька слів про організацію ZT run та, що вона має на меті.

ZtRun-це громадська організація, яка об‘єднує активних і спортивних мешканців Житомира. Я, як керівник, хочу донести біг в маси і на своєму прикладі показати,що бігати – це не важко,а навпаки весело,цікаво і корисно.

Бачимо, що ти проводиш дуже активну роботу зі своєю організацією. І вона стосується не лише бігу, а й загалом фізичної підготовки. Яким чином будуєте тренування в клубі, як поєднуєте, чим намагаєтеся зацікавити людей?

Нещодавно відкрила для себе біг з перешкодами,а саме Race Nation і зрозуміла, що це те, чого не вистачало. В даний момент мало людей в місті Житомир, хто приймає участь в таких змаганнях і тому я вирішила приділити більше уваги цьому напрямку. Наші тренування стосуються не тільки бігу, але і присутні силові навантаження. Нещодавно у нас з‘явилась нова локація для тренувань -психологічна смуга перешкод, кросфіт майданчик, стадіон. З вересня ми розпочинаємо активно тренуватись і тренувати всіх бажаючих!

До якого першого старту будеш готувати своїх одноклубників (якщо з вересня починаються активні тренування)? Це буде біговий старт, чи можливо, гонка з перешкодами?

Спочатку це буде забіг в Житомирі,а потім і інші старти. А підготовка буде йти безпосередньо до Гонки націй в Києві.

Гонка Націй – надскладне випробування. Де пройшла твоя перша гонка і якою вона була?

Свою першу гонку я планувала ще минулої осені і хотіла в травні бігти в Києві. Але настільки я хотіла раніше, що святий Миколай мені подарував реєстрацію на Буковель в березні 😉 Було нелегко, судоми зводили, але після цього забігу я зрозуміла, що готова на забіг в категорії Elit в Києві.

 

Забіг Еліт  – це, як мінімум, +15 бурпі на непройденій перешкоді. Як до такого підготуватися?

Ні, це +30 бурпі 😉 Перш за все підготовка – це біг,а потім тренування в кросфіт залі. Іноді встаєш о 6.00 ранку, бігаєш, а потім на тренування в залі. Однак, всі ці тренування варті того, щоб стояти на п’єдесталі.

З часу першої Гонки, за твоєю спиною вже чимало пройдених перешкод і зроблених бурпі. Що порадиш людям, які вперше братимуть участь?

Перш за все – берегти своє здоров‘я! Не потрібно стартувати на всі сили,а потім пройти все пішки і думати навіщо мені це. Проходячи перешкоди прислухайтесь до волонтерів, вони пояснять як краще, щоб не отримати травму. А взагалі – бігти і кайфувати! 😉 Бо де ти ще полазиш в багнюці, під колючим дротом і в одязі скупаєшся в річці/морі.

Але, людям,  які до цього не займались якимись фізичними навантаженнями, я Гонку націй не рекомендую. Без підготовки є шанс отримати травму. Навіть ми, люди які пробігли не одну гонк, вертаємося з синцями і збитими колінами! Але всі рани заживають і ми їдемо знову;)

Яку форму одягу найкраще брати на забіг? А також яке взуття? Чи потрібні рукавички і чи не будуть вони заважати?

Краще одягати одяг який повністю закриває тіло. І в жодному разі – не купуйте нові речі)) Іноді після змагань вони більше не пригодяться!

Мені особисто рукавички заважають, я повинна відчувати перешкоду руками. Але є багато людей, які біжать з ними. Взуття рекомендую спеціальне, не з гладкою підошвою.

Яка перешкода для тебе була найважча за всі гонки?

Чомусь найважче – ще рампа, яка висотою 8-9 метрів і на неї потрібно вибігти. А вона стоїть майже на фініші, коли сил майже немає.

Ти бігла гонку, як самостійно так і в команді. Як легше? Як складніше? Які плюси гонки в команді?

В команді бігти легше. Ти відчуваєш підтримку своїх колег і будь-яка важка перешкода разом стає легшою. А коли ти перетинаєш фініш разом з командою і ви разом обіймаєтесь, ті важкі 5км цього вартують!

Наскільки нам зрозуміло, ти бігла Гонку Націй лише на дистанції 5 км? Є в планах збільшувати дистанцію? І чи є плани до більш серйозних стартів? Можливо міжнародних?

Так, Гонку Націй я бігла лише на дистанції 5 кілометрів. Поки ні, збільшувати не збираюся. Після кожної гонки я кажу, що це остання. Але зранку встаю і кажу собі: «Їду» 😉

Можливо на наступний рік спланую і міжнародний старт, але спочатку серйозно  потрібно підготуватись.

Яким ти бачиш шлях розвитку забігів з перешкодами в Україні? Будуть активно поширюватися, буде збільшуватися кількість учасників, чи навпаки, цей “бум” пройде і все піде на спад?

Навпаки, забіги з перешкодами стають все більше популярними. Реєстрації на забіги розкупляють моментально. Перш за все – це цікаво і є можливість перевірити свої сили!

І на завершення. Що побажаєш учасникам наступної Гонки Націй, яка відбудеться вже наприкінці вересня у Львові?

Бажаю отримати максимального задоволення від змагань, нових рекордів і перемог!

То ж, якщо Ви живете в Житомирі і хочете тренуватися в команді – Анастасія запрошує приєднатися до ZTRun і відкрити для себе багато нового!

Welcome;)

 

Залишити коментар