Fun Karpaty Trail – крута двіжуха у Ворохті! – RunStyle
09 Травня 2018

Fun Karpaty Trail – крута двіжуха у Ворохті!

6 травня 2018 у Ворохті  пройшов Гірський марафон Fun Karpaty Trail. Ці змагання проходять лише вдруге, але вже завоювали прихильність любителів гірських забігів. Цьогоріч, організатори перенеслися до Ворохти, де запропонували учасникам три маршрути найближчими хребтами: 13 км з набором висоти 370 метрів, 26 км з набором висоти 860 метрів та довгу дистанцію 50 км з набором висоти 2000 метрів.

Першими фінішну стрічку перетинали спортсмени з 13-кілометрової дистанції. Сергій Бабич із результатом 0:58:58 виборов першу позицію та «навіз» найближчому переслідувачу Тарасу Мельнику 50 секунд. Тарас фінішував другим із результатом 0:59:48. Третьому призеру – Сергію Чмелю – не вистачило 41 секунди аби «розміняти» одну годину на цій дистанції. Його результат – 1:00:41.

Серед жінок, на дистанції 13 км, перемогла Оксана Юрчук – 1:03:19. До слова, цей результат став шостим в абсолюті серед чоловіків та жінок на цій дистанції! Друге та третє місця розділили між собою Вікторія Подлисецька та Дарина Мазур. Їхні результати 1:07:32 та 1:07:41 відповідно.

Трохи більше часу потрібно було спортсменам на дистанції 26 кілометрів, аби поборотися за призові місця. Олександр Ченікало, взявши лідерство у свої руки, переміг із результатом 1:55:21! Другим став постійний учасник та частий призер гірських забігів – Артем Слотін. Його час – 2:00:10. А третім на п’єдестал пошани «забіг» Валерій Макарук з часом 2:03:44.

Серед жінок першу позицію посіла Тетяна Давиденко з результатом 2:41:02. Найближчою її переслідувачкою стала Богдана Кульчак. Її час – 2:43:40. А за третю позицію відчайдушно боролися Анна Опанасюк та Юля Цурік. Анна випередила Юлю на останній сотні метрів дистанції та фактично «вигризла» третю позицію із результатом 2:59:31. Варто зазначити, що Анна не знала, що вона бореться за призове місце. Хороший приклад гарного фінішу!

Дистанція Long (50 кілометрів) стала випробуванням для 44 сміливців (з них для 4-х жінок). Євгеній Цирень переміг з результатом 5:03:11. Сергій Сапіга із результатом 5:06:08 посів другу сходинку п’єдесталу. Замкнув трійку призерів Артем Городинець – 5:10:36. Євген та Артем пробігли цей трейл в рамках підготовки до Чемпіонату Європи з рогейну, який цього року відбудеться в Чернівцях. Як бачимо, хлопці в гарній формі та готові боротися за високі місця!

Героїнями цього дня стали жінки, які успішно фінішували найдовшу змагальну дистанцію. Перемогла у боротьбі з горами та суперницями – лучанка Надія Мельник. Вона подолала дистанцію за 7:34:58. Другою призеркою стала Марія Кардаш із результатом 7:37:32. Для дистанції такої величини, розрив між першим та другим місцем достатньо малий. Та ще на 27 кілометрі цей розрив складав менше 2-х хвилин! А третьою стала Надія Чумаченко. Її результат – 8:01:46.

Однак, окрім дорослих, на старт з усіма вийшла 8-річна Ніколь Князева. Ця дівчинка відома в Україні та у всьому світі своїми спортивними рекордами в такому юному віці. Ніколь – багаторазова рекордсменка Книги Рекордів Гіннеса та України. Вона фінішувала 13-кілометрову дистанцію із результатом 2:07:27 та беззаперечно стала наймолодшою учасницею цих змагань та взагалі будь-яких трейлів в Україні (скажіть нам, якщо ми помиляємось;).

Загалом 209 спортсменів вийшло на старт Fun Karpaty Trail 2018. Всі учасники зазначають неймовірний ріст якості організації старту в порівнянні з попереднім роком (у 2017 році старт відбувався в Яремче). Чудово вибрана локація змагань, неймовірні краєвиди на дистанціях, розумна організація наметового містечка, пункти харчування, розмітка (хоча і тут не обійшлося без «руки місцевого жителя»), харчування на фініші та пишне нагородження призерів. Окремо варто відзначити, що перед кожним фінішуючим спортсменом натягували фінішну стрічку, що дало можливість кожному відчути себе переможцем. І старання організаторів принесуть свої плоди! Ми впевнені, що наступного року цей старт відвідає ще більше людей, які прагнуть отримати задоволення від бігу, надихнутися горами, чи позмагатися зі своїми одвічними суперниками.

Всі результати можна переглянути за посиланням.

Сторінка заходу в Facebook, де саме зараз учасники активно діляться своїми враженнями та фотозвітами! Приєднуйтеся і ви!