«Для бігу підходить будь-яке взуття. Можна навіть старі-старі кросівки, чи кеди»
Забудьте!
Як і обіцяли – допомагаємо здійснити важкий вибір ваших перших бігових кросівок.
Взуття – це одна з основ безпечного бігу.
Хороші якісні бігові кросівки принесуть вам стільки задоволення під час бігу, скільки ви б собі уявити не змогли. А, як мінімум, вони заберуть перші неприємні відчуття, які вас чекають на початку вашої бігової кар’єри. Це вкрай важливо.
Як вибрати кросівки?
- Перш за все, розбираємося з пронацією вашої стопи.
- гіперпронація, нейтральна пронація і гіпопронація (не лякайтеся;)
У гіперпронаторів стопа «завалюється» всередину.
Від цього зменшується амортизаційна функція стопи. Від бігу в непідходящому взутті постановка стопи буде неправильною, від цього можуть ослабитися м’язи та зв’язки, це відповідно впливає і на коліна, а далі і на спину. Всі проблеми нашого організму, на жаль, часто носять комплексний характер.
- Ключовою особливістю гіпопронаторів є недостатній вигин стопи. Явище протилежне гіперпронації, однак результат той же – погана амортизація і високий ризик виникнення травм.
- Як визначити тип пронації в домашніх умовах?
- Попросіть, щоб Вас сфотографували, або відзняли на відео. Знімати можна ноги до колін, найкраще, щоб Ви були без взуття. Зрівняйте Вашу постановку стопи з картинкою нижче.
- Якщо у вашому місті є спеціальні магазини, де консультанти допоможуть Вам визначити, які кросівки Вам підходять, використовуючи спеціальну бігову доріжку та програму – Вам неймовірно пощастило;)
- Які особливості бігових кросівок?
- Бігове взуття (за виключенням деяких моделей) обов’язково мають амортизацію у вигляді спеціальних функціональних вставок. Зазвичай, ці вставки є в п’ятковій частині кросівка, однак інколи також бувають і в передній частині. Виробники саме бігового взуття обов’язково вказують, які елементи і де розміщені.
- Для пошиття кросівок ніколи не використовується шкіра, або інші погано дихаючі матеріали.
- Вибирайте взуття на пів розміру більше. Це зв’язано з тим, що під час бігу стопа збільшується і якщо Ви обрали кросівки рівно з вашим розміром, то можете собі нашкодити.
- Від покриття, по якому ми бігаємо, залежить підошва кросівок. Для асфальту та інших твердих рівних поверхонь підійде рівна м’яка підошва. Для лісових стежок та грунтового покриття – більш жорстка підошва, з глибшим протектором, щоб покращити віддачу. Також, для взуття, яке використовується в бігу по складних поверхнях, використовуються більш жорсткі та міцні тканини.
- Якщо у Вас є надмірна вага, то ніж вона більша, тим більше амортизації та підтримки мають мати ваші кросівки. Яка саме підтримка та амортизація – залежить від типу побудови вашої стопи та техніки бігу.
Але пам’ятайте найголовніше – Вам повинно бути у взутті зручно та комфортно! Жодне обгрунтування щодо пронації чи супінації не працюватиме, якщо кросівки не “сидітимуть” на нозі як рідні;)