Перед стартом Wet Hills 2019 – RunStyle
29 October 2019

Перед стартом Wet Hills 2019

Трохи більше,  ніж за два тижні, стартує останній етап UTL (Ukrainian Trail League) – Wet Hills – трейловий забіг мальовничими схилами Дністра.

Ми поспілкувалися з деякими минулорічними призерами та переможцями трейлу та «позичили» у них кілька вражень та порад для майбутніх учасників.

Enjoy!

  • Згадай, будь ласка, особливості траси. Що було легким, що складним. На що учасникам варто звернути увагу проходячи дистанцію?

Траса достатньо бігова. Є десь приблизно на 5 км невеличкий підйом, який долається без особливих затрат енергії.

Вперед вийшло 3 чоловіки, які і в результаті зайняли три призові місця. Єдина суттєва перешкода цьому забігу –  велика гірка в лісі , підготуватися до подолання якої можливо хіба на гірських забігах, оскільки підйом у метрів 600, без жодної стежки і великим градієнтом. Я не бачив жодного учасника який би не «карабкався» і не хапався за тонкі деревця.

Легким у цьому забігу було те, що я не знав нікого з трейлових бігунів, ні на кого не дивився і не підлаштовувався. Знав уже маршрут своєї дистанції, тому відразу зі старту вийшов вперед і повів забіг.

Андрій Лапко, срібний призер дистанції 18 км

На первый взгляд трасса простая и ровная. Но, есть у нее для Вас несколько сюрпризов, которые не оставят никого равнодушным. Мне очень-очень понравились «взлеты» – короткие но очень крутые, а ещё есть спуск: извилистый, крутой с мелкими камушками) Прелесть!!! Дистанция беговая, немного даст встряски пару подъемов: беговых и затяжных.

Поліна Захарова, переможниця довгої дистанції 42 км

Траса в основному швидкісна, на 42 кілометри близько 1 тисячі метрів набору висоти. Чотири основних підйоми та декілька незначних плавних підйомів та спусків. Дуже повезло з погодою в 2018 і під ногами було комфортно, твердо та стійко. Чудова стежка, що в лісі, так і серед полів. Щоб розмило трасу, то погоді треба добряче постаратись. Є місця з ярами, які потрібно було “акуратно проходити”. Дуже настелено листям було що у 2018 так і в 2017 році. На це потрібно початківцям звернути обов*язково увагу, бо не видно куди “падає нога”. Висока ймовірність попасти в ямку та травмуватись.

Що було легким? То це вибір екіпу. Вже я казала, що з погодою дуже пощастило, а це, звісно, впливає на темп проходження дистанції та й на самі відчуття під час бігу. А от складним етапом цього та й іншого івенту для мене – боротьба та шквал емоцій перед самим стартом. Не можливо втримати водночас задоволення від самого дійства і страх перед ним. В ці миті пульс підвищується та в животі “літають метелики”.

Олена Яцук, срібна призерка довгої дистанції 42 км

Фото від організаторів UTL

 

  • Які поради по підготовці до Wet Hills  можеш дати (враховуючи особливості саме цього старту)?

Андрій згадав про учасників-початківців.

  • Для тих, хто їде на такі забіги вперше: слід починати спокійніше свій біг. Перевагу будуть мати учасники, які знають дистанцію, і знають як «розподілити» свій біг у відповідності до перешкод на їхньому шляху.

А дівчата поставилися до цього запитання з «професійно-бігової» точки зору.

Нужно работать над скоростью: темповые и интервальные тренировки! Также, будет очень здорово, сделать несколько тренировок в гору, коротких но бодрых. И главное – все на улице, идеально парк, лес!

Поліна Захарова

  • Радити можна багато. Ніяка мотивація тобі не допоможе пройти всі 42 км без бігової підготовки. Враховуючи особливості цього старту, можу порекомендувати:
  • Не ігнорувати будь-які оголошення організаторів.
  • Обов*язково брати обов*язкове спорядження .
  • Загрузити трек дистанції в телефон чи годинник, щоб не заблукати.
  • Слухати свій організм , і вчасно зійти з дистанції, якщо травмувався. Стартів зараз дуже багато, і ми все не перебігаємо .
  • Взяти достатню кількість води на дистанцію та вчасно її пити. Це теж стосується їжі. Не варто відкладати прийом їжі та води, бо потім організм тебе зупинить і не дасть рухатись вперед.
  • Підібрати зручні кросівки (звичайно трейлові) та зручний одяг.
  • 42 км це не 10 км. Тому біговий рюкзак чи біговий пояс, куди складеш спорядження, буде дуже доречним та зручним. А уявіть, якщо у вас, незручний рюкзак ?!
  • Звичайно , кожен готується в міру своїх зусиль та можливостей, і якщо дотримуватись загальних рекомендацій то старт принесе яскраві емоції та справжні теплі спогади.

Олена Яцук

 

І звичайно ж, як без більш особистих запитань;)

  • Андрію, де втратив 5 секунд, які подарували тобі лише срібну позицію?

З цієї складної гірки на трасі, я вийшов уже четвертим. Я знав  трасу,  на гірці абсолютно не «впирався», а просто плавно піднявся. Знаючи, що після гірки буде відрізок автомобільної дороги, де я себе комфортніше почував і, де планував нівелювати відставання від лідерів. Так і вийшло. Андрія я наздогнав десь за 500 метрів, а от Валерія Макарука доганяв десь 2 км. Чим йому допоміг виграти цей забіг, оскільки він уже пробіг необхідний поворот. Тому користуючись можливістю хотів би організаторів попросити якось краще виділити дану частину дистанції. Після даного повороти десь 4 км ми бігли з Валерієм разом, міняючись по дистанції. Кожний ближчий кілометр до фініша у нас був все швидший, програвати не хотів ніхто. Тому боролися до останнього повороту від річки до фініша. Останні метрів 40 були вгору, де я і отримав свої +5 секунд у фінішному протоколі.

  • Поліно, як думаєш, що тобі допомогло тоді перемогти і, що допоможе кожному з учасників показати найкращий результат?

Мне помогла бежать любовь к бегу! Ну очень я уж люблю это дело; хорошая подготовка, набеганная база за сезон. А еще, это был последний старт в сезоне, хотелось повеселится перед каникулами;)

  • Олено, ти небагато програла Поліні в боротьбі за перше місце. Могла боротися тоді за перемогу? Що порадиш потенційним призеркам перед стартом цього року?

Я сама себе питала , чи могла боротись за перемогу.   Враховуючи мою бігову підготовку саме до цього старту , було невідомо як пройду дистанцію. Під час підготовки злегка травмувала гомілковий м*яз, тому у мене були виключені всі тренування вверх/вниз. Просто готувалась згідно програми підготовки до марафону з трьох годин. Заплановано було пройти дистанцію приблизно за 3:40. Трішки не справилась. І чесно не чекала , що прийду за Поліною на фініш через 30 секунд. Чи могла я все-таки боротись? Я ж все одно боролась. Думаю, ми відповідно та правильно посіли свої місця на тумбі призерів. Для “могла боротись” потрібно було тренувати інтенсивніше трейловий гірський біг.

Потенційним призеркам раджу не зупинятись та тримати волю в кулаці, бути сконцентрованими та уважними на дистанції, і головне – постарайтесь отримати задоволення та тільки позитивні емоції. Наші українські «трейловички» дуже сильні та відважні.  Гарного бігового вам свята на старті  Wet Hills 2019.

Фото від організаторів UTL

Реєстрація на захід триває до 8 листопада (включно)!

Не відтягуйте на останній день!

Посилання на реєстрацію залишаємо нижче.

http://ukrainiantrailleague.com.ua/event-regist…/event_4066/

До зустрічі на старті!

Leave a comment