Зустрічаємось із Юрієм Подлєсним у центрі Львова. Нагода більш ніж приємна – Юрій приїхав на нараду з керівництвом міста щодо проведення у Львові заключного етапу ліги Race Nation-2018. 29 вересня 2018 року Львів вперше прийматиме змагання Race Nation, що буде своєрідним Гран Прі, тому що закриватиме гонки у 2018 році. Графік в засновника та керівника проекту Race Nation напружений – Юрій щойно приїхав з Києва, декілька зустрічей із владою, партнерами і знову назад. А минулі вихідні пройшли у Буковелі, де проходив перший – зимовий етап Гонки Націй.
– Розкажи як пройшов перший етап Race Nation у Буковелі?
– Розпочинати завжди важко – непрості погодні умови, багато підготовчої роботи. Але враження та фідбек від учасників, емоції – як завжди на найвищому рівні! У першому етапі взяло участь близько 500 учасників. Ми задіяли 70 волонтерів, в основному це студенти із Івано-Франківська. Із логістикою досить складно – потрібно із Києва привести перешкоди, спорядження, людей. Але це організаторські складнощі. Найголовніше, що учасники щасливі – новий сезон відкрито!
– Як пройшла твоя зустріч із керівництвом міста щодо проведення Гонки Націй у Львові?
– Результатом зустрічі з керівництвом міста (заступником міського голови з розвитку Андрієм Москаленко та начальником управління молоді та спорту ЛМР Антоном Нікуліном) дуже задоволений! Є повне розуміння цілей та бажання допомогти. Підтримка надаватиметься на усіх рівнях. Дуже позитивно сприйнята локація – парк Високий замок. Локація добра тим, що це практично центр міста, проте не передбачає перекриття чи ускладнення дорожнього руху. Але ця локація має інші незручності. Високий Замок – це завжди море туристів, адже це найкращий оглядовий майданчик міста. Ми плануємо, що всі алеї парку Високий Замок, а також оглядовий майданчик на вершині гори будуть задіяні. Сподіваємось, що туристи, які планували відвідати Високий Замок у цей час долучаться до вболівальників Гонки Націй. Race Nation – це класне, драйвове видовище! Знаковим є те, що львівський етап є заключним, тому до нього в учасників та вболівальників буде особлива увага. Це таке своєрідне Гран-Прі. У Львові ми плануємо виконати ліміт у 700 учасників.
– Як щодо організації тренувального процесу? Очевидно, що організовані, регулярні заняття із підготовки до забігів із перешкодами сприяли б підвищенню конкуренції та рівню проведення змагань?
– Я згоден. Але взяти на себе цього ми поки не можемо – весь час віддаємо підготовці до змагань. Ті учасники, що змагаються в гонках теж не можуть повноцінно тим займатись. У кожного робота, свої справи. Якби хтось захотів зробити систематичні заняття за нашим профілем у регіонах (по аналогії бігових клубів) – із радістю підтримали б!
– Чи багато людей зараз працює над проектом Race Nation?
– В даний момент це 11 людей – такий своєрідний штаб, ядро. Звісно, під час гонок нас значно більше: це волонтери, медичний персонал, технічні працівники, фото-відео оператори. Троє людей постійно у нас працює з технічною частиною – підготовка та проектування перешкод, певні вдосконалення, якісь зміни. Перешкоди зберігаємо у Києві на складі. Простіше організувати логістику, ніж тримати певну кількість перешкод у регіонах. Можемо постійно щось оновити, полагодити, вдосконалити.
– Що очікуєш від наступного етапу у Києві, 5 травня?
– Думаю, що ми наберемо ліміт який встановили – 2000 учасників. Найпопулярнішою дистанцією є 5 кілометрів. Спортсмени з Києва становлять найбільшу частину і у регіональних змаганнях, тому вдома у столиці, їх буде багато!
– Чи хтось крім тебе та команди Race Nation в Україні проводить змаганнях із забігів з перешкодами?
– Так, у Рівному цим займається Андрій Тадай. Є такі змагання «Само?гонка». Також раніше були спроби провести такі змагання в Ужгороді. Більше не чув, щоб хтось це робив. Підготовка до змагань є надто складною технічно та дорогою. Це, мабуть, і відлякує організаторів.
– Минулого року в Одесі у вас на змаганнях стався нещасний випадок. Яким чином ви провели аналіз того, що сталось?
– Так, сталась трагедія – загинув учасник під час нашої гонки. Ми із командною проаналізували всі пункти того, наскільки ми все зробили, щоб запобігти цьому. Дійсно, нами було проведено багато роботи, щоб уникнути критичних ситуацій: достатня кількість волонтерів та медичного персоналу на трасі, чергувало декілька карет швидких, ми перенесли час гонки на вечір, коли спека значно спала. Інколи трапляються обставини непереборної сили. Саме так і сталось в Одесі. В подальшому ми ще ретельніше будемо готуватись до того, щоб уникнути будь-яких загроз здоров’ю учасників. Також усім радимо самим не легковажити своїм здоров’ям – ретельно готуватись до змагань, а також консультуватись із медичними спеціалістами.
– Цього року Race Nation розширило географію. Знаємо, що у 2017 році вже проходила гонка у Казахстані. Чи є у планах «йти» в інші країни із форматом Race Nation?
– Є такі плани. Можу сказати, що вже ведемо переговори із нашими колегами з Грузії. Але поки ми ще не можемо анонсувати там змагання. Мусимо провести переговори, ну і звісно, витримати інтригу. Але формат Race Nation добре сприймається людьми, тому буде збільшувати масштаби.
– Оскільки в Україні ще наразі немає спеціалізованих інформаційних видань, де ти отримуєш інформацію щодо змагань OCR?
– Постійно моніторю зарубіжні видання та ресурси. Найулюбленіші – це американські сайти – http://obstacleracingmedia.com та http://www.mudrunguide.com. Там є багато інформації про гонки, специфіку підготовки, нові перешкоди, міжнародний календар змагань.
Цьогоріч календар заходів Race Nation включає у себе 7 етапів:
24.03.2018 – Буковель
05.05.2018 – Київ
09.06.2018 – Харків
14.07.2018 – Дніпро
18.08.2018 – Одеса
01.09.2018 – Тернопіль
29.09.2018 – Львів
Хто хоче випробувати себе на міцність – не зволікайте, реєструйтесь! Усі умови, деталі, положення та реєстрація на сайті www.racenation.ua