9-ий Одеський марафон «Самоперевершення» зібрав на своїй трасі спраглих до вражень, нових рекордів та теплого весняного одеського сонечка. І, якщо враження та нові рекорди були 100% забезпечені, то «весняне сонечко» змусило учасників шукати у своїх рюкзаках теплий одяг.
Для довідки: Одеська Марафонська Команда бере початок з 1994 року. Спочатку проводились змагання на 2 милі. Починаючи з 2008 року додалися змагання на дистанціях 5 та 10 км. Починаючи з 2009 року, Команда проводить змагання на довгих дистанціях: марафон та напівмарафон.
Всю Україну накрила чергова «зима», як тільки бігуни почали відкривати сезон шосейного бігу. Однак різкі погодні зміни не завадили чотирьом чоловікам показати результат з 3-х годин на марафоні.
Загалом, на марафоні цьогоріч фінішувало 16 жінок (14 у 2017 році), та 120 чоловіків (92 у 2017 році).
Трійки призерів у чоловіків та жінок у 2018 році виглядають так.
Чоловіки:
- Ханас Володимир (SHYPSHYNA RUN CLUB) – 2:41:06
- Машистов Михайло (DneprRun) – 2:52:16
- Стрельченко Данило (sport club k2) – 2:54:10
Жінки:
- Продан Інна – 3:23:22
- Маковоз Світлана (МК «RunOk») – 3:28:20
- Шевченко Олена – 3:41:11
Окрім основної марафонської дистанції, учасники мали можливість подолати півмарафонську (21,095м) дистанцію, чверть марафону (10, 550м) та дистанцію 2 км.
Переможцями на дистанції напівмарафону стали:
Чоловіки
- Олег Якимчук (KM Running club) – 1:13:46
- Вадим Мельник. – 1:14:54
- Олег Цибін (Sport Socium). – 1:15:50
Жінки
- Богомягкова Христина (Stayer Run Odessa) – 1:22:37
- Полтавська Валентина – 1:25:09
- Бондаренко Вікторія (Sport Socium) – 1:31:11
На дистанції 10 км:
Чоловіки
- Крижевич Олександр (Нац.поліція) – 0:36:07
- Кирияк Петро (RunTiras) – 0:37:10
- Крутинь Денис (Nikolaev running club) – 0:40:17
Жінки
- Бидюк Христина – 0:45:09
- Дзебан Олександра (Nike+ Run Club) – 0:46:07
- Бондаренко Роксана (RUNCLUB TEAM SHYPSHYNA) – 0:48:44.
Своїми враженнями від змагань з нами поділився багаторазовий призер Одеського марафону «Самоперевершення» і, нарешті, цьогорічний переможець – Володимир Ханас.
Володю, привіт. Вітаємо з перемогою, а також чудовим результатом на марафоні. Ти вже стільки років береш участь в цьому забігу, постійно потрапляєш на п’єдестал в якості призера (переважно срібного). Зовсім трішки тобі завжди не вистачало до перемоги. Які перші відчуття після подолання фінішної лінії?
Дякую!!! З 2013-го і по сьогоднішній день я пробіг 13-ть офіційних марафонів, і 5-ть з них я пробіг в Одесі. Цей марафон – один із найбільш улюблених стартів, на нього хочеться приїжджати. Коли я перетнув на цих змаганнях фінішну лінію, то відчуття в мене були приємні і радісні, бо не зважаючи на досить складну трасу, і такі ж погодні умови, мені вдалось не лише пробігти першим, а й покращити свій особистий рекорд.
На скільки змінився твій результат в порівнянні з попереднім роком?
Якщо порівняти результат із минулорічним Одеським міжнародним марафоном, то результат покращив майже на шість хвилин, бо в 2017 році я марафон пробіг за 2:46:52 а цього року за 2:41:07. Але ще в 2017 році я брав участь у 8-му Київському марафоні (Wizz Air Kyiv City Marathon 2017), і якщо порівняти теперішній результат із Київським марафоном, то я покращив зараз результат майже на дві хвилини. Тепер я маю новий особистий рекорд!
Зазвичай, марафон ти стартуєш саме в Одесі. Чому так склалось?
До 2013 року включно, тобто коли я ще займався скелелазінням і альпінізмом, то я кожного року їздив в Крим. Ми тренувалися там з друзями на скелях , а в дні відпочинку ми бігали і купались в морі… А так, як в 2014 році відбулась анексія Криму, то бажання їздити туди в мене зникло… Але завжди хочеться подихати морських повітрям та відчути морський бриз J… В 2014 році, я, як альтернативу замість Криму, вирішив поїхати сам в Одесу і за одно там пробігти їхній місцевий марафон. І тепер така поїздка, стала в мене традицією, тобто кожен рік я хлюпаюсь в морі і бігаю марафон))
Що скажеш про погодні умови? Чи все сприяло на дистанції? Що заважало?
В день старту погода в Одесі різко погіршилась. В суботу температура тішила нас, було +17, і я із своїми друзями із клубу SHYPSHYNA RUN CLUB відкривали пляжний сезон, а зранку перед стартом було вже -2 і моросив холодний, вітряний і льодяний дощ. Сама Одеська траса на якій організовують марафон, є і так не з легких, бо є багато підйомів і спусків, а цього разу ще й погода була погана. Руки в мене замерзли так, що не зміг я в своїх шортах, сам розстебнути замок в кишені, і довелось просити допомоги у волонтера… Тобто погода була не сприятлива для покращення особистого результату. Але, так як в Одесі було багато моїх знайомих і друзів, морально було легше і вони додавали стимулу бігти.
Які плани були на подолання дистанції? Що вийшло, чи навпаки, ні?
Так, як марафонську дистанцію проводять на Трасі здоров’я, тобто, де є багато підйомів і спусків, то я планував бігти не в рівномірному темпі, а бігти по самопочуттю. 42 кілометри мені ще не доводилось бігти в мінусову погоду, то я на високий результат не розраховував, тобто думав що зможу пробігти приблизно від 2:48 до 2:55. Але пробігши першу половину дистанції за 1:18 я зрозумів, що можна попробувати пробігти цей марафон із особистим рекордом. Після першої половини дистанції, мій план помінявся, я вже захотів попробувати вибігти цей марафон із 2:40. Але, на жаль не так складається, як планується, бо на 39-му км, мої ноги почали судомити, і мені довелось трохи швидкість зменшити((.
Чи була якась безпосередня боротьба з суперниками на дистанції? Адже ти виграв 11 хв в другого місця! Чи боровся лише сам із собою?
Цього разу в мене боротьби із суперниками не було, весь забіг я контролював розрив між нами. Марафонська дистанція цього року складалась із чотирьох кіл, то я забігаючи на наступне коло, засікав на скільки відстає від мене найближчий переслідувач. Після першого коля в мене відрив був 3 хв, після другого на 6 хв, після третього на 8 хв, і на фініші вже виграв в 11 хв в другого місця.
Як проходила підготовка до забігу?
Якоїсь професійної підготовки в мене нема, бо тренуюсь я сам, без тренера, тобто, фактично, що захотів то і біжу. Я так думаю, що мій результат покращився через те, що я почав більше бігати. В 2017 році я переважно по триста із копійками кілометрів в місяць набігав, а якщо пробіг більше ніж чотириста, то для мене це було вже багато. А цього року я місячний об’єм вже суттєво підняв. Тобто, наприклад, в січні цього року я набігав 515 км, а в лютому аж 561 км (п’ятсот шістдесят один, так-так)).
Чим задоволений, чи незадоволений в організації цього старту?
Задоволений насамперед тим, що організатори Одеського марафону організовують і проводять такі змагання, де кожен може себе випробувати на витривалість. А із організації мені сподобалось то, що волонтери на пунктах харчуванні підігрівали нам воду, після фінішу вони всім бажаючим робили масаж ніг, а також, нагодували нас смачним і гарячим обідом.
Як змінився Одеський марафон від першого твого старту на ньому до 2018 року?
Якщо порівняти мій перший старт в Одесі і теперішній, то він став більш масовим і значно краще організованим. Бо якщо в 2014 році учасників було 179 то цього року вже було зареєстровано на всіх дистанція аж 714 чол. Також організатори змінюють кількість кругів які потрібно пробігти, а також місце старту і фінішу. Бігти з року в рік не стає нудно.
Які плани на цей сезон?
Цього року планую пробігти, як мінімум ще два марафони. Перший марафон вже запланований в мене на 22 квітня у Варшаві. Якщо мені вдасться за цей короткий час відновитись, то я планую там покращити свій особистий рекорд. А другий марафон маю бігти в Києві аж 7-го жовтня. Там я буду бігти 9-й Wizz Air Київський марафон у якості пейсмейкера, тобто буду учасникам задавати рівномірний темп, для того щоб вони змогли вибігти марафон із трьох годин.
Що хочеш передати нашим читачам.
Так як мрії не даються просто так, то раджу не здаватись! Бо витримка – це ознака лідера. Якщо ти дозволив собі хоча б раз здатися, то це в майбутньому може стати звичкою. Працюйте над собою та йдіть наполегливо до своєї цілі!
Чудове побажання! Бажаємо Володі здійснити всі свої мрії, а також допомогти здійснити мрії інших спортсменів на марафоні в Києві.
Одеський марафон «Самоперевершення» – не просто змагання. Це старт з морським подихом у спину та мінливою погодою, своєрідними ритуалами на старті та глибокою філософією. Кожен, хто хоча б один раз приїхав на старт, організований Марафонською командою Шрі Чинмоя в Одесі, не залишиться байдужим.
Поділіться і Ви з нами своїми враженнями про Одеський марафон! Будемо раді прочитати Ваші спостереження в коментарях.
Тетяна Давиденко.