Легендарний тренер Ренато Канова про рекорд Європи Сондре Нордстад Моена – RunStyle
13 Лютого 2018

Легендарний тренер Ренато Канова про рекорд Європи Сондре Нордстад Моена

3 грудня 2017 року норвезький марафонець Сондре Нордстад Моен подарував надію білим бігунам! Він першим із європейських бігунів подолав рубіж у 2 години 6 хвилин на марафонській дистанції. Тепер його результат 2 год. 5 хв. 48 сек. є новим рекордом Європи! Це досягення принесло 27-річному Сондре Моену перемогу у Fukuoka marathon-2017. Цей японський марафон добре відомий українським вболівальникам тим, що наш Дмитро Барановський саме там, у 2006-му році встановив феноменальний рекорд України – 2 год. 7 хв. 15 сек. Тоді Дмитро був другим, поступившись лише легендарному Хайле Гебресаласі, а третім був Жауад Гаріб -дворазовий Чемпіон Світу!

Саме у такому крутому марафоні норвежець “знищив” європейський рекорд, який до цього належав кенійському легіонеру, який зараз виступає за Туречину – Каану Кігену Озбілену.

Перемогу свого підопічного прокоментував його легендарний тренер Ренато Канова. Італієць підготував багатьох чемпіонів та рекордсменів світу на довгих дистанціях: Саїф Саід Шахін (діючий рекодсмен світу на 3000 метрів з перешкодами), Абель Кіруй, Флоренс Кіплагат, Вілсон Кіпроп та багато інших.

– Ренато, як склався забіг у Фукуоці?

– Ви знаєте, рідко так буває на марафоні, але погода була ідеальною! Температура повітря 14,1 – 14,7 градусів. Вологість 55-57 %. Легкий вітерець майже усю дистанцію допомагав. Темп теж був дуже рівний: 5 кілометрів – 14 хв. 59 сек, 10 кілометрів. – 30,00 хвилин ; 20 кілометрів. – 1. год. 00 хв. та 1 год. 3 хв. 19 сек – на половині дистанції. Після позначки 30 кілометрів, на якій було 1 год. 30 хв. 7 сек. та повороту вітер трохи почав заважати бігунам. Хотів би подякувати австралійцеві Брету Робінсону, який чудово провів до 23 кілометру. Після цього до 30 кілометру теж класно відпрацював Маріус Кіпсерем. Відрізок від 30 до 35 кілометру був пройдений за 14 хв.37 сек. і практично у такому ж темпі (14 хв. 39 сек.) 5 кілометрів від 35 до 40-ого. У цей момент Сондре вже відірвався від японця Карокі – для нього цей темп був недосяжний. Сондре все набирав оберти і заключні 2195 метрів подолав за 6,24. Останніх 400 метрів – 1,07.

А які Ваші особисті враження від результату?

– Я дуже задоволений! Але найбільше мене тішить те, що Сондре виріс як особистість за цей час, який ми працюємо разом. Ми працюємо разом лише один рік, але він дуже добре сприймає маю методику тренувань. Сьогодні заключні 12 кілометрів 195 метрів були пройдені із середнім темпом 2 хв. 55 сек. на кілометр. Ось це дійсно мене вразило! Сьогодні воля до перемоги втілилась у високий результат. Дуже помітно як росте впевненість від старту до старту.

– Якою була підготовка до Фукуоки?

– Сондре готувався 55 днів влітку в італійських горах, у Сестрієрі. Тижневий об’єм складав, зазвичай, 220 кілометрів. Ми зробили одне тривале тренування на 45 кілометрів. Мене також вразило те, що Сондре там тренувався і жив увесь цей час сам! Після Чемпіонату Світу з напівмарафону у Валенсії він приїхав до мене у Кенію для другого етапу підготовки. Через 10 днів після прибуття в Кенію ми робили тривалий біг на 40 кілометрів. На 33 кілометрі ми припинили біг, тому що Сондре виглядав втомленим і дивним. Потім ми зробили багато кросів по 27-30 кілометрів. Також ми робили  7 разів по 3000 метрів – усі швидше 9-ти хвилин. Через кілометр відпочинку у темпі 3,25. Хорошим тренуванням була робота на відрізках: 2×3000м., 3×2000м., 5×1000м,  6×500м. Сондре від кенійців відрізняє те, що він ніколи не робить робіт швидше ніж заплановано. Завжди дотримується вказаного темпу.

– Ну, і на завершення поділіться планами на майбутній сезон.

– Наступного сезону ми точно стартуватимемо лише в одному марафоні! Маємо великі сподівання на Чемпіонат Світу з напівмарафону у Валенсії. Після цих змагань підійматимемо базову швидкість.  Поки ще рано говорити про більш детальні плани на сезон. Я не знаю на яку швидкість ми будемо виходити, але мене тішить те, що повільні пробіжки виконуються на 10-15 сек./кілометр швидше. У 2018 році сподіваємось змагальний темп підняти на 2 сек/кілометр. Все тільки починається, Сондре лише 27 років!

 

Залишити коментар