Ізотонік чи вода? Тренування у спеку. – RunStyle
12 Червня 2019

Ізотонік чи вода? Тренування у спеку.

Прийшов час бігу в спекотні літні дні.

Не зважаючи на те, тренуєтеся Ви рано-вранці чи ввечері, температура повітря влітку достатньо висока в будь-яку пору. Додайте безхмарне небо і організм бігуна отримає сильне навантаження окрім того, що він собі запланував в рамках тренування.

Біг у спекотні дні та під сонцем тягнуть за собою:

  • Підвищення температури тіла
  • Швидку втрату води
  • Зниження рівня цукру в крові
  • Нестачу солей в організмі

Однак, відмовитися від тренувань влітку (бо спекотно!) це те ж, що й відмовитися від бігу взимку (бо холодно;)

Всі мінуси від бігу в спеку можна нівелювати, якщо правильно підходити до тренувального процесу.

Що в більшому розпалі літо, тим більше реклами спортивного харчування, а зокрема, ізотоніків, нам трапляється.

Що воно таке? І з чим його «їдять»? І чи справді ізотонік кращий за воду?

Ізотонік – спеціальний спортивний напій, що являє собою суміш електролітів, вітамінів та простих вуглеводів. Він створений для того, аби поповнювати запас рідини в організмі спортсмена, втрату солей та вуглеводів під час тренування.

Електроліти, які входять до складу, допомагають врегулювати баланс рідини в клітинах організму та поза ними, а також сприяють покращенню механізму скорочення та розслаблення м’язів, тим самим виключаючи появу судом.

Швидкі вуглеводи, які входять до складу, покращують працездатність та допомагають поповнювати вуглеводні запаси, які витрачаються під час тренування.

Часто ізотоніки містять антиоксиданти, які пригнічують дію вільних радикалів (яких в організмі стає більше під час сильного навантаження).

Що обрати влітку: воду чи ізотонік?

Звичайна питна вода – це завжди корисно. Однак, якщо на вулиці справді сильна спека, а Вам необхідно подолати тривале тренування, тоді спробуйте використати ізотонік. Вода буде швидко виходити з організму під час «роботи», а ізотонічний напій та речовини у його складі будуть затримувати воду та підтримувати її баланс.

Все ж виберіть звичайну питну воду, якщо Ваше тренування має бути не дуже інтенсивним та тривалим в часі.

Ізотонік своїми руками?

Так, і таке можливо;)

Якщо у Вас немає під руками готового напою, його можна зробити вдома самостійно. Тримайте найпростіший рецепт (перевірений автором статті;)
На 1 л води змішайте: сік лимону (при бажанні ще й лайму), сіль, цукор (або мед).  Попереджаємо, що ізотонік, можливо, не буде настільки приємний на смак (як магазинний), через наявність достатньої кількості солі. Однак будьте певні, що смак аж ніяк не зменшує його властивості!

Як часто пити ізотонік?

Основне правило – не зловживайте;) Занадто багато, здавалося б корисних речовин у його складі, може принести проблеми в роботі нирок, зайву вагу (так-так, ізотонік далеко не сприяє схудненню), а також просте звикання, яке нівелює роботу цього напою (те саме, що Ви б пили звичайну воду).

Також варто знати, що популярні виробники ізотонічних напоїв поділяють їх на ті, які варто пити перед тренуванням, під час та після (інколи у поєднанні). Різняться вони концентрацією поживних речовин.

Чи будете Ви вживати самостійно приготований ізотонік чи куплений у магазині спортивного харчування – неважливо. Спробуйте підшукати для себе «ідеальний» ізотонік та обов’язково протестуйте його на тренуваннях. Тоді він зможе принести максимальну користь.

 

 

2 коментарі:

  1. Mykola Hlynka

    Круто все описано! А то колись голову ламав над тим пити його чи не пити… Наразі п’ю ізотонік не великими дозами на змаганнях, запиваючи водою – бо вміст поживних речовин мені без води не йде 🙂

    1. Тетяна Давиденко

      Супер!

Залишити коментар